Designerskie baterie łazienkowe – najciekawsze propozycje

Łazienka, podobnie jak kuchnia i salon, to jedno z tych pomieszczeń, o których mówi się, że są wizytówką naszego domu. Nie dziwi więc to, że nawet stawiając przede wszystkim na jej funkcjonalność nie zapominamy o roli, jaką ma do odegrania jej wygląd. Spędzamy w niej przecież coraz więcej czasu i chcemy, aby czas ten upływał nam przyjemnie, a to jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy łazienka wygląda naprawdę atrakcyjnie.

Bateria łazienkowa inna niż wszystkie

Mówiąc o elementach wyposażenia łazienki, trudno jest dzielić je na mniej oraz bardziej istotne. Nie oznacza to jednak, że nie potrafimy wskazać tych, których wybór dokonywany jest ze szczególną starannością. Dzieje się tak choćby w przypadku płytek podłogowych i wanny, nie bez znaczenia jest jednak również uwaga, jaką poświęcamy bateriom łazienkowym. Niektórzy projektanci wnętrz mówią, że baterie to swego rodzaju łazienkowa biżuteria, nic więc dziwnego, że chcemy, aby nasza decyzja zakupowa była przemyślana. Dziś, gdy eksperymenty wnętrzarskie są mile widziane nie tylko w pokojach kąpielowych, ale również w niewielkich pomieszczeniach tego rodzaju, na szczególną uwagę zasługują designerskie baterie łazienkowe. Ich popularność jest tym większa, że wysoka czarna bateria umywalkowa oraz inne przykłady oryginalnych rozwiązań tego typu mogą gościć tak w nowoczesnych, jak i w rustykalnych pomieszczeniach.

Design w parze z funkcjonalnością

Analizując kolejne modele baterii łazienkowych, można dostać zawrotów głowy. Wybór jest imponujący i jest w stanie sprostać oczekiwaniom tak miłośników klasyki, jak i tych osób, które nie stronią od eksperymentów. Tak jedni, jak i drudzy muszą jednak pamiętać, że walory wizualne nie mogą być jedynym atutem baterii łazienkowej. Piękny model wpływa pozytywnie na sposób, w jaki postrzegane jest pomieszczenie, w którym się znajduje. Łazienka jest jednak pomieszczeniem stosunkowo rzadko remontowanym. Jeśli więc wybrane przez nas rozwiązanie nie ma atutu funkcjonalności, może się okazać, że korzystanie z niego będzie udręką. To sprawi, że samo przebywanie w łazience także przestanie sprawiać nam przyjemność, a zakup oceniany początkowo pozytywnie, wpłynie na obniżenie atrakcyjności pomieszczenia.

Czarna podtynkowa bateria umywalkowa wodospad
Czarna podtynkowa bateria umywalkowa wodospad

Designerskie baterie podtynkowe

Wysoka czarna bateria umywalkowa
Wysoka czarna bateria umywalkowa

Przyglądając się bateriom łazienkowym dostępnym obecnie w sprzedaży nie sposób nie zauważyć tego, że dominują modele podtynkowe. Nie dzieje się tak zresztą przez przypadek. Czarna podtynkowa bateria pozwala już na etapie montażu uchwyć w ścianie zarówno mieszacz, jak i podłączenia. Osoba korzystająca z niej widzi więc jedynie piękny uchwyt baterii, często wyposażony w ozdobną rozetę. I choć może się wydawać, że zabudowa elementów instalacyjnych może być wyzwaniem w momencie, gdy pojawi się konieczność ich wymiany, chroni ona je przed uszkodzeniami mechanicznymi, na które często narażane są baterie natynkowe.

Najważniejsze elementy baterii podtynkowych nie są też, dzięki praktycznemu rozwiązaniu, narażone na długotrwały wpływ wilgoci. Dzięki temu nie grozi im zarówno pojawienie się pleśni i rdzy, jak i nieestetyczne odbarwienia. Nie wymagają też regularnego mycia, co sprawia, że sprzątanie łazienki staje się bez porównania łatwiejsze niż miało to miejsce do tej pory. Oczywiście, nie wszystkie designerskie baterie podtynkowe sprawdzają się tak samo dobrze. Już na etapie ich zakupu konieczny jest odpowiedni dobór elementów składowych. Zmiany dokonywane później będą czasochłonne wiążąc się z choćby niewielkim przeobrażeniem pomieszczenia.

Bezdotykowe baterie łazienkowe

Mówiąc o designerskich bateriach, które gościmy w naszych łazienkach, nie możemy nie wspomnieć o bateriach bezdotykowych, które większość z nas kojarzy przede wszystkim z centrów handlowych i kin. To znakomite rozwiązania przyczyniające się do zmniejszenia zużycia wody, ich instalacja jest więc dowodem na to, że nie tylko śledzimy najnowsze trendy, ale również nie pozostajemy obojętni na wyzwania związane z ochroną środowiska naturalnego. Baterie bezdotykowe są dostępne w zróżnicowanej kolorystyce, charakteryzuje je też różna wielkość.