Rozliczenie roczne PIT 2019 z programem Pit Format

Początek roku kalendarzowego to nie tylko czas na noworoczne postanowienia. Okres ten nierozerwalnie wiąże się także z koniecznością złożenia w urzędach skarbowych formularzy niezbędnych do rozliczenia PIT. Nie da się ukryć, że większość osób nie przepada szczególnie za tym obowiązkiem. Ale niestety nie można przed nic uciec, dlatego warto załatwić tę sprawę jak najszybciej, aby po prostu nie martwić się upływającym czasem i zbliżającym się terminem składania wniosków.

PIT – tradycyjnie czy online?

W dzisiejszych czasach, praktycznie każdy korzysta z dobrodziejstwa jakim jest bez wątpienia Internet. Czy przy pomocy komputera, czy też telefonu, mamy stałą łączność ze światem i dostęp do wielu ułatwień. Jednym z nich jest właśnie możliwość składania formularzy dotyczących rozliczeń rocznych PIT przez Internet. Jest to z pewnością duże udogodnienie, dlatego każdego roku, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z właśnie tej formy rozliczenia się z państwem.

medium internetowe
Wypełnianie PIT przez Internet

Naturalnie, możliwość składania rozliczeń rocznych online, nie oznacza, że nie możemy już załatwić tej sprawy w sposób bardziej tradycyjny. Wciąż możemy w zaciszu domowym usiąść przy stole z długopisem i wydrukowanym formularzem, aby go skrupulatnie wypełnić. Musimy jednak pamiętać, że w tym przypadku konieczne będzie wysłanie naszego rozliczenia podatkowego pocztą, lub też osobiste złożenie formularza w odpowiednim urzędzie skarbowym. Jeśli mamy na to czas, nie ma żadnego problemu, ale jeżeli na co dzień żyjemy w biegu i nie jesteśmy fanami kolejek lub nieprzyjemnych urzędników, warto się nad tym zastanowić.

PIT przez Internet – czy to trudne?

Wiele osób nawet nie próbuje wypełniać i składać zeznań podatkowych online, gdyż obawiają się one tego, czy będą sobie w stanie z tym poradzić. Nie ma się jednak czego bać! Rozliczenie roczne PIT przez internet jest wyjątkowo łatwą czynnością, która nikomu nie powinna sprawić większych trudności. Zwłaszcza, że do dyspozycji mamy bardzo pomocne narzędzia.

Jednym z takich narzędzi jest Pit Format, zupełnie darmowy program, dzięki któremu wypełnianie formularza PIT staje się wyjątkowo proste. Przede wszystkim, udostępnia on użytkownikom wszystkie rodzaje formularzy, których możemy potrzebować, a także wszelkie załączniki do nich. W jednym miejscu mamy zatem dokumenty, których możemy potrzebować, aby złożyć nasze zeznanie podatkowe.

zrzut ekranu z aplikacji do pitów
Kreator deklaracji PIT Format

Niezwykle ważną kwestią jest także to, że program Pit Format, jest narzędziem intuicyjnym, którego obsługa jest banalnie prosta. Dlatego też, z wprowadzeniem wszystkich danych nie będziemy mieć najmniejszych problemów, nawet jeśli wcześniej nie mieliśmy zbyt wiele doświadczenia w korzystaniu z takich udogodnień. Dodatkowo, po zakończeniu pracy nad naszym formularzem, szybko i sprawnie możemy przesłać go również drogą elektroniczną do urzędu skarbowego. Oszczędzamy sobie tym samym mnóstwo czasu i stresu. Warto zatem zajrzeć na stronę pit-format.pl, zapoznać się nieco bliżej z tym wyjątkowym narzędziem i skorzystać z możliwości jakie daje nam ten program.