Wybieramy regały do sklepu lub firmy

Regały do sklepu to niezbędne wyposażenie tych pomieszczeń. Dzięki nim można z powodzeniem przyciągnąć wzrok klienta, wyeksponować towar i pokazać w ten sposób całą możliwą ofertę. Wybierając regały do sklepu trzeba dobrze zastanowić się nad odpowiednio dobranym meblem tak, by wpasował się w całość pomieszczenia. Powinien być trwały i solidny, a dopasowany do asortymentu skutecznie zwiększy sprzedaż.

Niedostosowane regały do wielkości pomieszczenia i asortymentu nie wpłyną korzystnie na komfort obsługi klientów, a to z kolei przełoży się na sprzedaż.

regały w sklepie

Regały sklepowe pełnią ważną rolę, to od nich zależy czy produkty będą widoczne, a dobra prezentacja produktów wpływa na ich sprzedaż. Ich zadaniem jest umożliwienie klientom dokładne zapoznanie się z produktami i z ich różnymi wersjami.

Najlepiej swoją rolę regały spełniają w sklepach budowlanych i wnętrzarskich, gdzie prezentowanych jest mnóstwo rodzajów płytek, listew, tekstyliów i innych akcesoriów. Pod pojęciem regały rozumie się proste lub bardziej rozbudowane stojaki, ścianki oraz wyspy ekspozycyjne. Odpowiednio dobrane regały pomogą uporządkować drobne i mające wiele wymiarów gwoździe i śrubki. Meble sklepowe najczęściej wykonane są z metalu lub solidnego drutu stalowego. Ważny jest materiał z jakiego są wykonane, gdyż regał musi znieść często duże obciążenie.

Drut stalowy jest bardzo wytrzymały i odporny na wysokie obciążenia jak i również niekorzystne warunki zewnętrzne. Regały mają formę „ siatkową”, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, a także jest spełniony efekt wizualny.

gotowy zestaw meblowy

Decydując się na ten rodzaj mebli do sklepu należy wziąć pod uwagę wielkość sklepu, ale także jego dotychczasowy układ, czyli ustawienie obecnych już wcześniej półek, alejek, umiejscowienie kas itd. Trzeba zadbać o to, by oszczędzić jak najwięcej miejsca, żeby klienci mogli swobodnie się poruszać między alejkami. Warto zrobić wcześniejszy projekt całego pomieszczenia i zastanowić się jak wszystko rozmieścić.

Od projektu zależeć będzie czy wybierzemy regały przyścienne, dwustronne, a może nawet obrotowe. Warto zastanowić się czy potrzebujemy także regałów mobilnych, które można bezproblemowo przesuwać, kiedy chcemy przestawić jakieś produkty w inne miejsce. Opcja taka z pewnością dotyczyć będzie małych i lekkich regałów na drobne artykuły, np. gazety.

Regały na kółkach powinny wyposażone być w solidną blokadę. Kolejnym istotnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę jest maksymalne obciążenie – trzeba dostosować wytrzymałość sprzętu do tego co chcemy na nim przechowywać. Regały powinny być stabilne, nie chwiejne, aby było zachowane bezpieczeństwo klientów. Nie może być tak, że regał będzie się chwiał, przechylał w momencie, gdy ktoś dotyka przedmiotów na nim stojących. Należy wybrać modele z regulowanymi stopkami, które można dostosować do konkretnego podłoża.

Dobrze dobrany regał nie zajmie wiele miejsca, a pomieści sporą ilość towaru. Regały dostępne tutaj są idealnym rozwiązaniem do sklepu, ale nie tylko. Równie świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach firmowych. Z powodzeniem będziemy mogli posegregować potrzebne dokumenty, a potem łatwo będzie można odnaleźć te, których akurat potrzebujemy.